Kırışıklık Tedavisi

 

Yaşam > Estetik > Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Yüz derisi akne, döküntü, allerjik reaksiyonlar, travmalar güneşin zararlı etkileri sonucu kalıcı izlerin oluşumuna açıktır. Hasara uğramış derinin üst tabakaları soyularak düzensizlikleri gidermek daha taze ve temiz bir görünüm kazanmak mümkündür.

Uygulamalarının tümü görünümünüzü iyileştirerek yüzünüze daha canlı, taze ve parlak gibi görünüm kazandırmakla birlikte yüzde daha önceden oluşmuş izleri de ortadan kaldıracaktır. Tüm bu işlemler ağrısız ve anestezi gerekmeden uygulanmakta daha sonra hasta evde tedavisine devam etmektedir.

Yüzdeki kırışıklıkları veya çöküntüleri altına bazı dolgu maddeleri enjekte ederek gidermek mümkündür. Böylece dudaklara ve yanaklara dolgunluk sağlanır. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri tek başlarına, cilt yenileme işlemleri ile birlikte veya yüz germe ile birlikte uygulanabilir.

Hastalarımızdan alınan yağ, fasia, doku dermis veya bunların karışımının enjeksiyonla kırışıklık ve çökük bölgelerine konulmaktadır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılıp, hasta tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerine dönmektedir. Kendi vücudunuzdan alınan dolgu maddeleri dışında kollajen, medpor gibi sentetik maddeler de uygulanmaktadır.

Son yıllarda özellikle göz kapağı kenarındaki kaz ayağı olarak adlandırılan kırışıklıklar ile üst dudak ve alındaki kırışıklıkların giderilmesi amacıyla botilinismus toksini (botox) enjeksiyonları uygulanmaktadır. Altı ay arayla tekrarlanabilen bu tedavinin sonuçları kalıcı ve yüz güldürücü olmaktadır.

 

 

Burun Estetiği Burun Estetiği >>>

Göğüs Estetiği, Göğüs Büyütme, Küçültme, Dikleştirme Göğüs Estetiği >>>

Liposuction, Yağ Aldırma Liposuction (Yağ Aldırma) >>>

Karın Gerdirme Karın Gerdirme >>>

Yüz Gerdirme Yüz Gerdirme >>>

Lazerli Estetik Cerrahi Lazerli Estetik Cerrahi >>>

Saç Ektirme Saç Ektirme >>>

Çene Cerrahisi Çene Cerrahisi >>>

Damak, Dudak Yarığı Damak, Dudak Yarığı >>>

El Cerrahisi El Cerrahisi >>>

Göz Kapağı Estetiği Göz Kapağı Estetiği >>>

Kulak Estetiği Kulak Estetiği >>>

Ürogenital Cerrahi Ürogenital Cerrahi >>>

Yanık Tedavisi Yanık Tedavisi >>>

Deri Lezyonları Deri Lezyonları >>>

 

 

<<< Gelişmelerden haberdar olmak için

 

Copyright 1de1.com, Her Hakkı Saklıdır