Göğüs Estetiği

 

Yaşam > Estetik > Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı az gelişmiş göğüslerin veya doğum sonrası küçülmüş göğüslerin büyütülmesi için uygulanır. Meme dokusu arkasına yerleştirilen protez yardımıyla göğüsler birkaç beden büyütülebilir. Meme protezi içi silikon jel veya serum fizyolojik doku, dışı ise silikon kılıftan oluşmaktadır.

Meme büyütme cerrahisi göğüs çevresini uyuşturarak lokal anesteziyle yapılabilir veya genel anestezi uygulanabilir. Göğüs büyültmede kullanılan bir kaç yaklaşım vardır. En sık kullanılan teknikler, meme alt kısmının göğüs kafesine kavuştuğu bölgenin hafif üzerine yapılan meme altı kesisi veya meme başının çevresindeki koyu renkli derinin alt sınırı boyunca yapılan yarım daire şeklindeki areola çevresi kesisidir. Daha nadir kullanılan ise koltuk altına yapılan aksilla kesisidir. Ameliyat yaklaşık 1.5 saat  sürer. Ameliyatı takiben göğüslere pansuman uygulanır, sütyen kullanılır. Ameliyat sonrası, ağrı ilaçla kolaylıkla kontrol edilebilir. Ameliyat sonrası enfeksiyon ve sınırlı kan birikimi gibi komplikasyonlar nadirdir ve tedavi edilebilir. Bazen kapsüler kontraktür olarak tanımlanan aşırı nedbe dokusu oluşumuna bağlı olarak çok sertleşmiş göğüslerin yumuşatılması için ikinci bir ameliyat gerekebilir.

Normal aktivitenize iki gün içinde dönebilirsiniz. Yeni görünümünüz kendinize güveninizi perçinleyecektir.

 

Ameliyat Öncesi

Göğüs Büyütme Ameliyat Öncesi

Ameliyat Sonrası

Göğüs Büyütme Ameliyat Sonrası

 

 

Göğüs Küçültme

Büyük ve sarkmış göğüslere sahip kadınlar, sırt, boyun ağrıları, cilt pişikleri ve enfeksiyonlarından şikayetçidirler. Büyük meme taşıyan sütyen askıları omuzlarda derin izlere yol açar.

Meme küçültme işlemiyle yağ, meme dokusu ve deri çıkarılarak; memeler daha küçük, daha sıkı ve daha dik hale getirilir. Meme başı daha yukarıya olması gereken yere taşınırken meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı da küçültülebilir. Amaç kadına daha küçük, daha güzel şekle sahip ve vücuduyla orantılı memeler kazandırmaktır. Ameliyat fark edilebilir izler bırakır; ama bu izler sütyen veya bikininizle örtülebilecek bölgededir. Ameliyatınız genel anestezi altında 2-4 saat sürer. Hastanede 1-2 gün kadar kalmanız uygundur.

Ameliyattan sonra ince pansumanın üzerinde elastik bandaj sarılmış veya cerrahi sütyen giydirilmiş olacaktır. İlk 1-2 gün içinde birikebilecek kan ve sıvıları dışarı almak üzere her iki meme yanlarında ince birer tüp yerleştirilmiş olabilir. Bandajlar 1-2 gün sonra çıkarılır ; dikişleriniz 7-10 gün içerisinde alınır.

Sosyal aktivitelerine ve eğer çok yorucu değilse işlerinize 1 hafta içinde dönebilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı sonrası izler oluşur ancak bu izler birkaç ay sonrasında daha az belirgin hale gelir; hatta bazen soluk beyaz çizgiler şeklinde tamamen solabilir. Bu izlerin yerleşimleri sizin ince kesimli bir bikini bile giyebilmenizi mümkün kılacak şekilde ayarlanmıştır.

Daha küçük ve daha orantılı memelerle daha rahat hissedeceksiniz ve giysileriniz size daha iyi uyum sağlayacaktır.

 

Ameliyat Öncesi

Göğüs Küçültme Ameliyat Öncesi

Ameliyat Sonrası

Göğüs Küçültme Ameliyat Sonrası

 

Göğüs Dikleştirme

Kadınların memeleri, yıllar içinde gebelik, emzirme ve yerçekimi etkileriyle sarkar. Deri elastikiyetini kaybettikçe memeler sıklıkla şekil ve sıkılığını kaybeder; sarkmaya başlar. Meme kaldırma ile aynı zamanda meme başının çevresindeki koyu renkli alan da daraltılabilir. Eğer memeleriniz küçükse veya gebelik sonrasında olduğu gibi sonradan içi gevşeyip küçüldüyse meme dikleştirmenin yanı sıra meme protezleri yerleştirerek meme hacmi ve sıkılığı arttırılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sizin görünüşünüzü ve kendinize güveninizi artıracaktır.

Kesi hattı uygulanan tekniğe ve meme sarkıklığının derecesine göre meme başından aşağı meme altı kıvrımına veya beraberinde meme altı kıvrımına uyacak biçimde olabilir. Ameliyattan sonra ince pansumanın üzerinde elastik bandaj sarılmış veya cerrahi sütyen giydirilmiş olacaktır. Ağrı kesicilerle geçecek hafif ağrınız oluşabilir.

1-2 gün içinde ayağa kalkıp çalışmaya 1 hafta içinde dönebilirsiniz. Süt kanalları ve meme başına dokunulmadığı için hamile kaldığınızda, memeden süt emzirmeyle ilgili bu operasyondan kaynaklanan bir olumsuz etkilenme söz konusu değildir.

 

Ameliyat Öncesi

Göğüs Dikleştirme Ameliyat Öncesi

Ameliyat Sonrası

Göğüs Dikleştirme Ameliyat Sonrası

 

 

Burun Estetiği Burun Estetiği >>>

Liposuction, Yağ Aldırma Liposuction (Yağ Aldırma) >>>

Karın Gerdirme Karın Gerdirme >>>

Kırışıklık Tedavisi, Botox Kırışıklık Tedavisi >>>

Yüz Gerdirme Yüz Gerdirme >>>

Lazerli Estetik Cerrahi Lazerli Estetik Cerrahi >>>

Saç Ektirme Saç Ektirme >>>

Çene Cerrahisi Çene Cerrahisi >>>

Damak, Dudak Yarığı Damak, Dudak Yarığı >>>

El Cerrahisi El Cerrahisi >>>

Göz Kapağı Estetiği Göz Kapağı Estetiği >>>

Kulak Estetiği Kulak Estetiği >>>

Ürogenital Cerrahi Ürogenital Cerrahi >>>

Yanık Tedavisi Yanık Tedavisi >>>

Deri Lezyonları Deri Lezyonları >>>

 

 

<<< Gelişmelerden haberdar olmak için

 

Copyright 1de1.com, Her Hakkı Saklıdır