Yemek Tarifleri > Denenmiş Yemek Tarifleri > Pasta Tarifleri >

Evrim'in Bahar Pastası Tarifi

 

   

 

Gönderen : Senem K.

 

Malzemeler

- 2 poşet krem şanti

- 2 su bardağı süt

- 1 büyük poşet bebe bisküvisi

- 1 bitter çikolata

- 2 adet muz

- 2 avuç çilek

  

Evrim'in Bahar Pastası

Durun malzemeyi yemeyin.. Canim biliyorum çok güzeller ama kardeşim sen de fazladan alsaydın.. Bilmiyor musun pasta yapacağız..

Neyse.. Krem şantiyi sütle çırpıyorsun.. İyice karıştır yeter, tavsiyemi dinlersen mikserle değil çatalla çırp.. [Yok sadece bu pasta için.. diğerlerinde serbestsin..] Bisküvileri ortadan ikiye böl.. Petit boure filan da kullanma, ille de bebe bisküvisi.. Sonra ikiye bölünmüş çilekleri ve yarım ay şeklinde kesilmiş muzları ekle.. İstersen farklı meyveler de kullanabilirsin.. Üzüm mesela süper oluyor.. Yok dalga geçmiyorum.. Hangi meyveyi seviyorsan artık.. 

Efendim derin bir kasenin içini strech filmle kaplayın.. Ya da bir poşetle.. Yaptığınız karışımı içine boca edip bir gece buzdolabında bekletin.. Çikolatayı da evdeki farelerin fark etmemesi için serin bir yere gizleyin.. Lazım.. Servis zamanı geldiğinde çikolatayı benmari usulü erit.. [Bilmiyorsan: Isıya dayanıklı bir kabı suyla doldurup daha küçük bir kabı dibi değmeyecek şekilde içine oturtuyorsun ve çikolatayı da bu kapta eritiyorsun.. Benmari benmari dedikleri bu işte.. Ama zor diyorsan ya da üşendiysen hazır çikolata sosu al..] Neyse güzel bir tabağa ters çevirdiğin pastanı bu çikolata sosuyla servis ediyorsun..

Millet parmaklarını yiyor.. Neden mi adı Evrim'in Bahar Pastası?.. Evrim benim canım arkadaşım.. Bu pastayı çok sevmekle birlikte çok da güzel yapıyor.. Laf aramızda boynuz kulağı geçti galiba..:) Ama sadece baharda ve yazın yapmak konusunda inat ediyor..

  

Afiyet olsun.

 

Denediğiniz diğer Bahar Pastası tariflerini lütfen bizimle de paylaşın.

 

Yeni tariflerden haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz ÜYE OLUN