Yemek Tarifleri > Denenmiş Yemek Tarifleri > Pasta Tarifleri >

Bisküvili Pasta Tarifi - Çizgili

 

   

 

Gönderen : Çiğdem B.

 

Malzemeler

- 1 paket kakaolu bisküvi

- 1 paket Burçak bisküvi

- 1 paket çikolatalı puding

- 1/2 lt (2.5 bardak) süt

  

Bisküvili Pasta Yapılışı

Çikolatalı pudingi poşetinin üzerinde tarif edildiği gibi pişirin, yalnız poşetin üzerinde örneğin "3.5 bardak süt koyun" diyorsa siz bunun 2.5 bardağını süt geri kalanını su olarak koyun (ki puding biraz koyu renk olsun). Bu arada sıvının ölçüsünü kaçırmamaya dikkat edin (ki puding cıvık olmasın), hatta belki biraz az koysanız, puding biraz koyu kıvamlı olsa daha bile iyi.

Puding pişince bir maşa yardımıyla bir kakaolu bisküvi bir burçak bisküvi olacak şekilde tek tek pudinge batırıp çıkardığınız bisküvileri dik dik ve bitişik olarak bir dikdörtgen borcama ya da bir kayık tabağa dizin.

Bisküviler bitince kalan pudingi yavaş yavaş üzerlerine dökerek üzerlerinin kapanıp pasta gibi görünmesini sağlayın. Puding fazla gelebilir, artanı kaselere koyarsınız, illa hepsini pastanın üstüne dökeceksiniz diye bir şey yok.

Bu baton biçimli pastayı 6 saat kadar buzdolabında bekletin (ki hem soğusun, hem katılaşarak form tutsun, hem de bisküviler iyice yumuşasın).

Servis yapacağınız zaman -burası işin en önemli kısmı- pastayı VEREV DİLİMLEYİN, yani bıçağı uzun kenarlara dik değil de açılı değdirin. Bu sayede elde ettiğiniz dilimler köşeden köşeye bir koyu bir açık çizgili olacak, şahane görünecektir. Pastayı sunduğunuz herkes "aa! bunu sen mi yaptın? e peki nasıl yaptın böyle çizgi çizgi?" demezse ben de adam değilim.

  

Afiyet olsun.

 

Denediğiniz diğer Bisküvili Pasta tariflerini lütfen bizimle de paylaşın.

 

Yeni tariflerden haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz ÜYE OLUN